KURUM TANITIMI

  GENEL DURUM :

  Maltepe 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu hükümlü ve tutukluları barındırmak, islah etmek ve topluma kazandırmak amacıyla 06/06/2008 tarihinde faaliyete geçmiştir.

   

  YERİ :

  Kurumumuz Maltepe İlçe sınırları içerisinde olup, ilçe merkezine yaklaşık olarak 10 km uzaklıktadır. Kurumumuz Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü yerleşkesi içerisindedir.

   

  BİNANIN ŞEKLİ VE KULLANIMI:

  L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuz 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun’un 8. maddesinde belirtilen sınıflandırmaya uygun “kapalı ceza infaz kurumu”statüsündedir.

  Ceza İnfaz Kurumunun kapasitesi 1750 kişilik olup, 6 bloktan oluşmaktadır. Bloklardan beşi hükümlü-tutukluların barınması (A, B, C, E, F Bloklar), D blok ise idari hizmetlerin yürütülmesi amacıyla hazırlanmıştır.

  SPOR ALANLARI :

  Kurumumuzda iki adet üstü açık toprak saha (futbol sahası) bir adet çok amaçlı kapalı salon bulunmaktadır. Ayrıca 4 masadan oluşan, bir adet masa tenisi salonu bulunmaktadır.

  KAPALI VE AÇIK GÖRÜŞ SÜRELERİ :

  Kapalı ve açık görüşler, ziyaretçi durumuna göre 30 dakikadan az 1 saatten fazla olmamak üzere ortalama 45 dakika yaptırılmaktadır. Açık görüşler ayın ilk tam haftası, kapalı görüşler ise açık görüş haftası dışındaki haftalarda haftada bir kez yaptırılmaktadır.

  ISITMA SİSTEMİ :

  Kurumumuz Maltepe Ceza İnfaz Kurumu kampüsü yerleşkesinde olması sebebiyle, Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından merkezi doğalgaz kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.

  SU DURUMU :

  Suyumuz şehir şebeke suyu olup Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından sağlanmaktadır. Açık Ceza İnfaz Kurumunun hazırladığı Isı Merkezi Su Programına göre; sıcak su gün aşırı 08.30-12.00 veya 13.00-16.30 saatleri arasında; soğuk su ise sadece sıcak su kullanılmayan günlerde 10.00-11.00, 15.00-16.00 ve 24.00-05.00 saatleri arasında kesilmektedir.

  BANYO DURUMU :

  Hükümlü ve tutuklular banyo ihtiyaçlarını odalarda bulunan banyolarda Açık Ceza İnfaz Kurumunun belirlemiş olduğu belirlediği sıcak-soğuk su programına göre karşılamaktadırlar.

  SICAK SU DURUMU :

  Kurumumuzda oda ve koğuşlara Açık Ceza İnfaz Kurumunun belirlediği programa göre gün aşırı 3,5 saat sıcak su verilmektedir. Hükümlü ve tutuklular kişisel temizliklerini bu şekilde karşılamaktadırlar.

  SAĞLIK DURUMU:

  Kurumumuzda 1 aile hekimi, 1 hemşire 1 Sağlık Memuru ve 9 İnfaz Koruma Memuru Sağlık hizmetlerini yürütmektedir. Kurumda tedavisi mümkün olmayan Tutuklu ve Hükümlüler en yakın ilgili hastanelere sevk edilmektedirler. Ayrıca kampüste Yavuz Sultan Selim hastanesine bağlı poliklinik bulunmaktadır.

   

  PERSONEL DURUMU

  YÖNETİM SERVİSİ
  Kurum Müdürü :
  Kurum 2. Müdürü :
  İdare Memuru :
  Katip :
  Ambar Memuru (İKM) :
  İŞYURTLARI SERVİSİ
  Muhasebe Yetkilisi (SAYMAN) :
  Muhasebe Memuru :
  İşyurdu Mutemeti (İKM) :
  İşyurdu Ambar Memuru (İKM) :
  GÖZETİM SERVİSİ
  İnfaz ve Koruma Başmemuru :
  İnfaz ve Koruma Memuru :
  EĞİTİM BİRİMİ
  Öğretmen :
  Kütüphaneden Sorumlu Memur :
  Eğitimden Sorumlu Memur :
  PSİKO-SOSYAL SERVİS
  Psikolog :
  Sosyal Çalışmacı :
  İnfaz ve Koruma Memuru :
  SAĞLIK BİRİMİ
  Doktor :
  Diş Doktoru :
  Sağlık Memuru :
  GENEL İDARİ HİZMETLER
  Memur :
  TEKNİK HİZMETLER
  Teknisyen :
  Teknisyen Yard. :
  YARDIMCI HİZMETLER
  Aşçı :
  Kaloriferci :
  Hizmetli :
  ULAŞTIRMA SERVİSİ
  Şoför :
  Adres

  Maltepe Ceza infaz Kurumları Kampüsü Yakacık cad. No:13 Büyükbakkalköy Maltepe/İSTANBUL

  Telefon

  0216 564 65 11 - 0216 561 74 02 - 0506 600 63 40

  Faks : 0216 564 65 12 - 0216 561 74 00

  E-Posta